Najpiękniejsze miejsca nad polskim morzem

Morze Bałtyckie to jedno z tych magicznych miejsc, do którego wielu z nas ma sentyment. Niektórym kojarzy się z miejscem wakacyjnych wyjazdów z dzieciństwa, inni jeszcze uwielbiają spędzać tutaj każdy urlop, gdyż Morze Bałtyckie wpływa pozytywnie na ich zdrowie psychiczne i fizyczne. Grono osób po prostu nie wyobraża sobie innego miejsca na wakacyjny wypoczynek jak polskie Morze Bałtyckie. Jednak nadmorskie okolice nie są warte odwiedzenia tylko w letnich miesiącach. Morze Bałtyckie jesienią również odkrywa przed nami swoje uroki. To właśnie wtedy, z dala od gwaru i ogromnej rzeszy turystów możemy odkryć ciche miejsce nad morzem, gdzie zaznamy spokoju i relaksu. 

Najpiękniejsze miejsca nad Bałtykiem

Trudno jednoznacznie wybrać najpiękniejsze miejsca nad polskim morzem. Każda miejscowość nadmorska, mniejsza czy większa, posiada urokliwe zakątki, które na zawsze pozostają w pamięci turystów. Przedstawiamy subiektywny przegląd najpiękniejszych miejsc nad polskim morzem. To właśnie te z miejsc, które przywołujemy w pamięci, mając przed oczami przepiękne widoki, zapierające dech w piersiach krajobrazy i w końcu osobiste wspomnienia.

Plaża w Gdyni Orłowie

Jeśli chodzi o polskie plaże to Plaża w Gdyni w Orłowie jest jedną z tych, którą każdy miłośnik morza powinien odwiedzić. Charakterystycznym dla tej plaży jest klif, który tworzy bardzo malowniczy fragment wybrzeża Morza Bałtyckiego. Zbudowany jest z gliny morenowej i jego długość wynosi aż 650 metrów. Nieustannie poddawany jest działaniu wiatru i fal morskich, dlatego jego wygląd wciąż się zmienia. Turyści mogą podziwiać go z plaży, spacerując niezwykle malowniczą trasą z Gdyni do Sopotu. 

 Łeba

Jeśli chodzi o miejscowości wypoczynkowe nad morzem, które warto odwiedzić ze względu na wyjątkowy klimat to wśród nich na pewno nie może zabraknąć Łeby. Odnajdą się tutaj nie tylko miłośnicy tętniących życiem kurortów, gdyż Łeba obfituje w wyjątkowo urokliwe miejsca, a szeroka i piaszczysta plaża przyciąga fanów morskich i słonecznych kąpieli. Co ciekawe, jeśli będziemy mieć szczęście znajdziemy tutaj również bursztyny i przepiękne muszelki wyrzucone rankiem na brzeg. 

 Poddąbie

Piękne miejsca nad morzem dla każdego mogą oznaczać coś zupełnie innego. Poddąbie to jednak jedna z tych nadmorskich wsi, która zachwyci swoim urokiem każdego, kto będzie miał okazję się tam pojawić. Położone jest pomiędzy dwoma znanymi kurortami, czyli Ustką i Rowami. Znajdziemy tam wspaniałą plażę, do której dotrzemy poprzez niezwykle malowniczy odcinek bukowo-sosnowego lasu oraz zejście z niezwykle urokliwego klifu. Spragnieni wycieczek mogą wybrać się nieopodal wsi, aby zobaczyć pozostałości z kamiennych kręgów, które najprawdopodobniej stworzyli dawni przybysze ze Skandynawii. 

Międzyzdroje

Jeśli chodzi o klimatyczne miejsca nad morzem to na pewno nie można nie wspomnieć o Międzyzdrojach. To właśnie Międzyzdroje są nazywane w Polsce perłą Morza Bałtyckiego. Chociaż latem przepełnione są turystami, mają jednak wiele wspaniałych zakątków, o których uroku często zapominamy w natłoku wakacyjnych szaleństw. Przepiękna, szeroka plaża, szczególnie podczas zachodu słońca, jest niezwykle urokliwa i skłania do długich spacerów wzdłuż morza i słuchania szumu fal.