Najlepsze miejsca nad morzem na ferie zimowe z dziećmi

Góry, morze czy egzotyka – jak spędzić ferie zimowe z dziećmi?

Ferie zimowe to wyczekiwany czas odpoczynku przez wszystkie dzieci. Dwutygodniowa przerwa od nauki jest niezbędna do podładowania akumulatorów i wejścia w nowy semestr wraz ze zdwojoną energią i chęciami do chłonięcia wiedzy. Warto więc wykorzystać ten czas i zapewnić naszym pociechom nie tylko odpoczynek od zajęć szkolnych, ale również od miejskiego zgiełku. Ferie zimowe to okres kiedy większość rodziców decyduje się na posłanie dziecka na zimowisko, które zazwyczaj ma miejsce w górach. Natłok turystów na szlakach i stokach nie pozwala jednak na swobodny odpoczynek. Warto więc poszukać alternatywnego miejsca na spędzenie tego czasu. Świetną propozycją dla osób szukających wypoczynku i spokoju jest spędzenie ferii zimowych nad morzem. Dzięki temu, że nie jest to popularne miejsce wypoczynku w tym sezonie, możemy liczyć na ciszę, spokój i brak natłoku ludzi.

Ferie zimowe nad morzem – czy to dobry pomysł?

Ferie z dziećmi nad morzem to także doskonały moment na zwiedzanie okolicznych miejscowości. Co ważne, zimowy wypoczynek nad polskim morzem to doskonała okazja do dostarczenia organizmowi niezbędnego jodu, którego zimą jest najwięcej we wdychanym powietrzu. Latem wybierając się na północ Polski zazwyczaj chcemy cieszyć się z możliwości skorzystania z promieni słonecznych i kąpieli w morzu. Brakuje więc czasu na odwiedzenie pobliskich miast celem zwiedzenia zabytków, czy poznania kultury Pomorza.

Zimowe ferie są więc doskonałym czasem, aby nadrobić te zaległości. Warto dodać, że podczas ferii nad morzem nie spotkamy na każdym rogu budek z pamiątkami czy przekrzykujących się sprzedawców, próbujących namówić na zakup posiłku czy gadżetów dla dzieci. Ferie nad morzem charakteryzują się spokojem, czasem w którym możemy zapomnieć o codziennych obowiązkach i poświęcić się całkowicie rodzinie. Pozornie nawet krótki, kilkudniowy wyjazd nad morze zimą, może dostarczyć energii na kolejne miesiące spędzone na pracy czy nauce.

Ferie dla rodzin z dziećmi nad morzem – na co zwracać uwagę?

Wybierając się na ferie zimowe nad morze, warto staranniej przeglądać oferty noclegowe. Z racji faktu, że zima to okres, kiedy wiele lokalnych restauracji i knajp, które funkcjonują podczas lata jest zamkniętych, warto wybrać obiekt noclegowy, który oferuje pobyt podczas ferii nad morzem z wyżywieniem. Uchroni to nas przed koniecznością codziennych dojazdów do większych miejscowości na posiłki lub samodzielnego ich przygotowania. Część obiektów usytuowanych na polskim wybrzeżu oferuje jednak nie tylko wyżywienie, ale również szereg atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i rodziców.

Ciekawym obiektem, dającym możliwość skorzystania AquaParku czy gabinetów odnowy biologicznej jest Hotel Apollo, położony w Darłówku. Długie, zimowe wieczory, dzięki możliwości skorzystania z usług dodatkowych spędzone zostaną w miłej, rodzinnej atmosferze, a poranny spacer brzegiem morza, które znajduje się tuż przy obiekcie z pewnością zadowoli każdego.

Willa HOFF Wellness&SPA to kolejny bardzo ciekawy obiekt. Położona tuż przy słynnych ruinach kościoła na klifie w Trzęsaczu stanowi doskonałą bazę wypadową do podróży i poznania okolicznych atrakcji zachodniego wybrzeża Morza Bałtyckiego.

Po powrocie z wycieczki możemy zaś odpocząć w hotelowym SPA, korzystając z możliwości masażu czy usług kosmetycznych. Nasze pociechy z pewnością spędzą miło czas mogąc wyszaleć się w hotelowym basenie.

Pomorze oferuje jednak znacznie więcej obiektów na pobyt podczas ferii zimowych z dziećmi nad morzem, pełną ofertę możemy znaleźć na stronie: https://www.e-nadmorzem.net.pl/wypoczynek/ferie-zimowe