TOP 3 najlepszych miejsc na spływ kajakowy w Polsce

kajaki

Kajakarstwo cieszy się w naszym społeczeństwie coraz większym zainteresowaniem. Właśnie dlatego przedstawimy Wam dziś trzy najlepsze miejsca na spływ kajakowy w Polsce.

Kajak

Spływ kajakowy Obrą

Stopień trudności: dla średnio zaawansowanych kajakarzy. Można się tu spotkać z kilkoma niespodziankami, które niezaprawionych w boju mogłyby przerosnąć. Podczas spływu, na rzece pojawia się silny nurt oraz meandry. Okolica zamieszkiwana jest przez liczne bobry, przez co można napotkać się również na powalone drzewa. W trakcie spływu warto zrobić sobie chwilę przerwy, aby zwiedzić bunkry Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego, zamieszkiwane przez okazałe osobniki nietoperzy. Kajakarze obejrzą również różnorodne gatunki ptaków, a jeśli dopisze im szczęście także ryb.

Kajaki

Spływ kajakowy Bugiem

Jest to idealny spływ nawet dla początkujących kajakarzy, którzy dopiero zaczynają swoją kajakarską przygodę. Na co należy uważać? Z całą pewnością na bliską granicę z Białorusią. Wystarczy chwila zagapienia i silniejszy nurt a kajak w jednej chwili może znaleźć się za polską granicą, co niestety nie jest legalne. Taki sposób przekraczania granicy jest surowo karany, dlatego dla własnego bezpieczeństwa lepiej się pilnować i trzymać polskiego odcinka spływu, którego brzeg jest niski i porośnięty trzciną. Spływ jest bardzo spokojny, dzięki temu nawet bardziej zaawansowani kajakarze chętnie go pokonują. Jest to idealne miejsce na aktywny sport a jednocześnie błogą rekreację w otoczeniu darów natury.

 

Spływ Kajakowy Wisłą

Wisła to jedna z najpiękniejszych rzek na terenie Polski. Nic dziwnego, że również kajakarze znaleźli na jej obszarze swoje miejsce. Spływ kajakowy rzeką Wisłą nie jest trudny, ale bezpieczniej będzie, kiedy początkujący kajakarze zaprawią się na innym spływie, ponieważ na tym czekają na nich liczne niespodzianki, w tym kapryśna pogoda. Jest tu również kilka wyrastających nagle piaszczystych łach i mielizn, po których kajak trzeba przeciągnąć. Widoki są jednak bezcenne i wynagradzają wszelkie pojawiające się trudy.

 

Spływy kajakowe to nie tylko świetna forma aktywnego spędzania czasu, ale również niesamowita forma odpoczynku. Wystarczy odkryć w sobie motywację do działania -> zobacz tutaj :)

 

1 Comment

  1. Kacper Reksulak24 lutego 2017 at 08:55

    Ostatnio coraz bardziej jestem zafascynowany kajakarstwem, razem z moimi znajomi chcemy się wybrać na pierwszy spływ. Sami do końca nie wiedzieliśmy co najlepiej wybrać dla naszej grupy żółto dziobów.
    Dzięki temu postowi znalazłem idealny spływ.

    Odpowiedz

Your email address will not be published.