Najpiękniejsze jeziora w Polsce

Jezioro

Polodowcowe lub przybrzeżne, te stworzone siłami natury i ręką człowieka – polskie jeziora zachwycają mieszkańców całej Europy. Na obszarze Polski znajdą się zarówno mniejsze, jak i większe zbiorniki, w których kryją się okazałe gatunki ryb. Te z kolei są celem wielu zaprawionych wędkarzy, którzy swój wolny czas chętnie spędzają nad spokojnym jeziorem w otoczeniu nadzwyczajnych widoków. Oto najpiękniejsze jeziora na terenie naszego kraju.

Jezioro

 

Jezioro Koronowskie – urzekające i niepokorne

W jego otoczeniu rozciąga się mocno zalesiona linia brzegowa, dzięki której wypoczywający nad jeziorem turyści mogą poczuć się jak w innym świecie. Dodatkowo rokrocznie na terenie zalewu organizowane są liczne atrakcje i regaty. Grzybiarze mogą udać się na leśną wędrówkę w poszukiwaniu okazałych gatunków grzybów.

 

Jezioro Niegociń

Zbiornik kojarzy się przede wszystkim z miastem Giżycko, a ten z jedynym takim w Polsce mostem obrotowym. Liczne łodzie oraz znana wszystkim Ekomarina sprawiają, że ktokolwiek odwiedzi okolice jeziora już zawsze będzie chciał wracać w tamte strony.

 

 Jezioro Drawsko – najpiękniejszy zbiornik pojezierza Drawskiego

Na terenie jeziora drawskiego mieści się aż dwanaście wysp! Najciekawszą z nich jest zdecydowanie wyspa Bielawa, na której znaleziono ślady wczesnego osadnictwa.

 

Jezioro Wigry

Tutaj każdy może znaleźć coś dla siebie. Pasjonaci żeglarstwa mogą wynająć sprzęt wodny w pełni oddając się swojej pasji. Dla pieszych, okolica przygotowała liczne szlaki turystyczne i rowerowe, a zainteresowani zabytkami i ich zwiedzaniem mogą odwiedzić znany, dawny klasztor Kamedułów.

Jezioro

 

Na terytorium naszego kraju można znaleźć jeszcze: Jezioro Śniardwy – perła Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, największe i najpiękniejsze polskie jezioro, Jezioro Okonińskie, Jezioro Pile czy Jezioro Czorsztyńskie. Każde z nich kryje w sobie liczne atrakcje i tajemnice. Wypoczynek nad wodą to jeden z najchętniej wybieranych sposobów na spędzanie wolnego czasu, dlatego warto połączyć to ze zwiedzaniem licznych zalewów.

A po motywację do podróży możecie zerknąć tutaj :)

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.