Polska na weekend. 5 ciekawych miejsc na zachodzie kraju.

morze

Każdy rejon Polski słynie z zupełnie innych atrakcji. Jedni ponad wszystko cenią południowy, zielony zakątek kraju. Inni z kolei uwielbiają zapach morza i dźwięk fal, dlatego też rokrocznie za swój wypoczynkowy cel wybierają zachodnią część kraju. Co niezwykłego może być nad morzem? Chociażby to, że są tam miejsca, do których warto zaglądać nie tylko podczas długiego letniego urlopu, ale również i w weekendy.

 

Kołobrzeg, Niechorze, Świnoujście, Międzyzdroje, Szczecin, Koszalin – to właśnie te miasta, które jako jedne z wielu zaliczą się do zachodniej części kraju. Co można w tam znaleźć? W Kołobrzegu na przykład można obejrzeć piękną latarnię, port morski czy Muzeum Oręża Polskiego. W Świnoujściu zaś Fort Gerharda, przepiękną promenadę, latarnię morską, czy Zachodni Fort Artyleryjski – Muzeum Historii. Międzyzdroje każdy z całą pewnością zna z Wolińskiego Parku Narodowego lub Kawczej Góry. Szczecin prezentuje nam liczne muzea, Wały Chrobrego i wiele, wiele innych. Jak widać w Polsce Zachodniej na prawdę jest na czym zawiesić oko. Wystarczy chwila wolnego czasu i dużo siły, aby w ciągu jednego weekendu zobaczyć w danym mieście wszystkie atrakcje. W większości przypadków i tak jest to fizycznie niemożliwe, aczkolwiek najważniejsze punkty można byłoby spokojnie zdążyć zobaczyć. Każde miasto kryje w sobie jakąś historię i to właśnie jest najpiękniejsze. Nie tylko Zachód kraju, ale również każde inne miejsce jest tym, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

stocznia

Dlaczego jednak warto szerzyć świadomość o pięknie Zachodu? Być może dlatego, że na ogół ta część Polski kojarzy się jedynie z morzem i plażą, czyli de facto z biernym wypoczynkiem. Okazuje się jednak, że można tam spędzić czas również aktywnie. Wystarczy jednak przed wyjazdem zrobić sobie listę najciekawszych miejsc i później skrupulatnie realizować swój plan. Wszystkie najważniejsze informacje dostępne są w sieci. Internetowe przewodniki ciągle są aktualizowane, dlatego nie trzeba nawet wydawać pieniędzy na drukowane przewodniki.

 

I pomyśleć, że wiem o tym wszystkim za sprawą jednego wydarzenia w moim życiu -> kliknij.

 

1 Comment

  1. To prawda, Polska jest piękna i ma dużo do zaoferowania turyście. Lubię podróże. Wyjeżdżając za granicę często ruszałam z innej części naszego kraju, aby przy tej okazji zwiedzać swoją ojczyznę. Nie dotarłam jeszcze do Szczecina. Myślę, że uda mi się jednak odwiedzić to miasto.

    Odpowiedz

Your email address will not be published.