Najlepsze góry w Polsce na wspinaczkę

góry

W Polsce znajduje się mnóstwo miejsc, które będą pasjonackim azylem dla osób ceniących wspinaczkę. Góry w Polsce znajdują się niemalże wszędzie. Znajdą się miejsca dla bardziej doświadczonych, jak i dla mniej zaprawionych wspinaczy, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w rozwijaniu swoich zainteresowań.

 

Jeśli chodzi o najlepsze w Polsce góry, które nadają się do wspinaczki to nie ma tu ściśle określonej top listy. Tatry, Góry Świętokrzyskie, Bieszczady – w każdym z tych miejsc można znaleźć swoje własne miejsce dostosowane do indywidualnych potrzeb i osobistych preferencji. Na pewno warto wspomnieć kilka słów o Rudawach Janowickich. Każdy turysta, który wyjeżdża na wczasy w celach wspinaczkowych doskonale zna to miejsce. To właśnie tutaj swoją wielką przygodę zaczynała słynna Wanda Rutowska. Góry Sokole, bo właśnie o nich mówimy należą do najniższych w Polsce. Od razu więc widać, że jest to idealne miejsce dla początkujących. Można się tu nauczyć odpowiedniej techniki i reagowania na niebezpieczne sytuacja a takich podczas rozwoju swojej pasji z całą pewnością nie zabraknie. Himalaiści na pewno znają również bardzo dobrze Szwajcarkę w Sudetach. Jest to najstarsze schronisko, do którego tłumnie przybywają zaprawieni wspinacze. Nocują tam i wypoczywają w domowej atmosferze, aby każdego dnia być pełnym energii, która będzie niezbędna do pokonywania kolejnych sudeckich tras wspinaczkowych.

wspinaczka

Warto podkreślić w tym miejscu, że wspinaczka górska jest niezwykle trudna. Trzeba sporo wprawy, dużo cierpliwości i hartu ducha, aby móc pochwalić się po kilku latach jakimś ważnym sukcesem. Najgorsze są początki. Niezależnie od tego jaki młody himalaista obierze sobie cel i w jakich górach będzie chciał się wspinać musi liczyć się z tym, że będzie borykał się ze strachem, emocjami i licznymi siniakami, które później staną się jego nieodłącznym atrybutem. Mimo wszystko jednak wspinaczka jest niezwykła i wspaniała. Pozwala dać upust gromadzącym się, negatywnym emocjom i za to pewnie jest tak ceniona.

Wierzę, że każdy znajdzie na tym blogu coś dla siebie. Znajomi wciąż dziwią się mojej zmianie, o której więcej przeczytacie tutaj -> http://podroze-po-polsce.pl/2016/02/22/opinie-o-mateuszu-grzesiaku-sa-rozne/

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.