WISŁO – PROWADŹ MNIE.

wisła

Nie wiem czy się z tym zgodzicie, ale w Polsce mamy wiele miast, które kojarzą się nam z jakąś jedną atrakcją…

 Jako, że panuje takie ogólne przekonanie, że są wyjątkowe miejsca w Polsce, niemniej ich wyjątkowość polega jedynie na jednej atrakcji – postanowiłam sprawdzić i ewentualnie obalić ten haniebny mit. Nie wiem dlaczego, ale zaczęłam od Wisły, która niewątpliwie kojarzy nam się z naszym utalentowanym skoczkiem narciarskim – Adamem Małyszem, ale czy to wszystko co może zaoferować nam to miejsce ?

Otóż ja Małysza niestety nie zobaczyłam – przynajmniej nie takiego jakiego bym chciała :( rekompensatą okazało się parę pięknych i ciekawych miejsc 😉

Zameczek Myśliwski Habsburgów – przeniesiony spod Baraniej Góry, obecnie punkt PTTK. Bardzo górski i urokliwy punkt podróży.

Aleja Gwiazd Sportu – deptak jak każdy inny, niemniej z absolutnie zasłużonym hołdem dla sportowców

Czekoladowy Adam Małysz – i nie moi drodzy, to nie jest żart i niestety też nie – nie można nic sobie skubnąć, bo nasz skoczek stoi w gablocie. Pomnik na bieżąco jest naprawiany i konserwowany. Bardzo nietypowy widok – zapewniam.

Muzeum Beskidzkie – punkt konieczny, by poznać historię regionu

Park miejski – Wisła to przede wszystkim spotkanie z pięknymi walorami krajobrazowymi. Mnóstwo zieleni, która wywołuje w nas stan błogości i odpoczynku. Spacerując w tak pięknych okolicznościach, można w końcu dojść do Bulwaru Księżycowego i rzeki.

Skocznia Małysza na Malince – punkt obowiązkowy dla fanów 😉

Rezerwat przyrody „Wisła” – to miejsce, które może zachwycić. Sztuczny wodospad, w połączeniu z oryginalną przyrodą, dają ukojenie dla zmysłów.

Zamek Prezydenta – letnia miejscówka naszego “wybrańca”. Przed zwiedzaniem należy zarezerwować termin. Bardzo ładne miejsce. Polecam udać się do restauracji, z której rozpościera się przepiękny widok na okolice.

No i jak ? Wisła Was przekonała ?

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.