MIEJSCE DO POKOCHANIA – ŁÓDŹ

łodź

W ostatni weekend wybrałam się do niezwykłego miejsca położonego na styku czterech kultur. Co prawda swoją wyprawę zaplanowałam chyba w najgorszym okresie, ponieważ na weekend Light Move Festival – czyli mnóstwo ludzi i komercji, niemniej bez wątpienia Łódź mnie urzekła.

Zaczęłam jak najbardziej banalnie, ponieważ od ulicy Piotrkowskiej. Niezwykłe miejsce pod względem połączenia klimatycznych knajpek i restauracji z szyldami sieciowych sklepów, niemniej traci to wszystko na znaczeniu kiedy spostrzeżesz piękne kamienice, które właśnie odpowiadają za klimat tego miejsca. Za sprawą tego odurzającego uroku, poczułam jakieś uczucie zazdrości i żalu, że nie jestem tu kiedy jest ciepło, i kiedy cała ulica żyje rytmem ogródków i ulatujących z nich rozmów, dymów i procentów.

Potem przeszłam do Muzeum Bajki SE-MA-FOR. Było to wyjątkowa podróż do świata mojego dzieciństwa, gdzie na własne oczy zobaczyłam moich bohaterów, np. Misia Uszatka. Bardzo sympatyczne przeżycie.

Kolejne moje kroki to Księży Młyn. Połączenie historii z nowoczesnością, w tym miejscu przybiera zupełnie unikatowy wymiar. Cudowne czerwone budynki, w połączeniu z jesienną aurą robią niesamowite wrażenie.

Potem przyszedł czas na OFF Piotrkowską. To miejsce absolutnego mainstream’u łódzkiego. Tu nisza goni niszę, knajpy zachwycają wyjątkowym wystrojem i menu. Podejrzewam, że to miejsce gdzie każdy będzie czuł się dobrze i swobodnie. To idealne miejsce by nabrać odrobinę wieczornego animuszu i ruszyć na parkiet do kultowego już miejsca czyli pubu Łódź Kaliska. To miejsce, które łączy w sobie kulturę z miszmaszem współczesnego świata i ludzi. Idealne punkt, by przy dźwiękach dobrej muzyki zakończyć podróż po wyjątkowej Łodzi, do której nie omieszkam jeszcze wrócić – to pewne 😉

1 Comment

  1. Damian Marciniak24 lutego 2017 at 09:04

    Sam dopiero co się wprowadziłem do Łodzi. Czytając post byłem nie świadom jakie niezwykłe miejsca mogę znaleźć w mieście co przez wiele osób jest niedoceniane. Myślę że na pewno odwidzę te wspaniałe miejsca.

    Odpowiedz

Your email address will not be published.