UNIKATOWE HYDROPOLIS

hydropolis

Przez lata mieszkałam we Wrocławiu i takich cudów tam nie było… W grudniu ubiegłego roku otworzono unikatowe w skali Polski i jedno z niewielu na świecie, centrum wiedzy o wodzie. Eksploatację tego nietypowego obiektu rozpoczynamy od multimedialnej prezentacji o powstaniu H2O na naszym globie. Później, z kolej Hydropolis oferuje nam 64 interaktywnych instalacji w ośmiu strefach. Naszym przewodnikiem w tym miejscu jest nic innego jak woda, za której strumieniem podążamy.

W podróży po świecie wody, dowiadujemy się wielu ciekawostek i wielu naprawdę ważnych informacji. We wszechświecie woda jest niemalże wszędzie. Hydropolis oferuje nam niezapomniane przeżycia. Na pewnym etapie podróży można wejść do kapsuły batyskafu Trieste – nurkowano w nim w 1990 roku w Rowie Mariańskim. Idąc dalej znajdziemy się w części poświęconej gatunkom żyjącym w wodzie. Tutaj mamy przykłady przeróżnych morskich stworzeń. W Hydropolis znajdziemy także nawiązanie i znaczenie wody w różnych religiach i sztukach, a ponad to dowiemy się wszystkiego o wodzie w naszym organizmie. Dla chętnych innowacyjnych ciekawostek też znajdzie się dział i miejsce. Otóż w Hydropolis nadążając za współczesnymi nowinkami – opowiada nam o tym jak woda wykorzystywana jest w technice.

Z pewnością była to niebanalna przechadzka, z której można wynieść parę przyjemnych informacji. Polecam na weekendową wyprawę.

Adres – ul. Na Grobli we Wrocławiu

Ceny biletów – normalny – 27zł, ulgowy – 18zł, rodzinny(2+2) – 72zł.

Godziny otwarcia – pon.-pt. – 12-19; weekendy – 10-19.

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.