RANKING NAJPIĘKNIEJSZYCH ZAMKÓW

zamki

Oczywiście nie zwiedziłam jeszcze wszystkich, aczkolwiek z pewnością widziałam te klasyki, które zobaczyć powinnam. I spośród nich wybrałam TOP 5. Zamki, mają w sobie pewien urok. Ich majestatyczność przyprawia o dreszcze,a z kolei umiejscowienie z reguły budzi podziw.

Zamek Książ – trzeci największy zamek w Polsce. Budzi podziw za sprawą mieszanki stylów w jakich jest wykończony, zapewne za sprawą rozmaitych remontów. Jest ogromny, ma ponad 400 komnat i pomieszczeń, a do tego wszystkiego jest usytuowany na urwistym zboczu. Perełka.

Zamek w Niedzicy – budowla średniowieczna owiana tajemnicą i rozmaitymi legendami i opowieściami. W zamku znajduje się wiele niesamowitych eksponatów. Uroku zamkowi dodaje Dunajec, urwiste skały i drzewa.

Zamek Czocha – kiedyś była to czeska rezydencja, która spłonęła. Zamek został całkowicie odnowiony. Przykuwa jego tajemniczość i architektura. Za sprawą położenia nad rzeką Kwisy, z zamku rozpościera się przepiękny widok.

Zamek w Malborku – tutaj chyba nie trzeba za dużo pisać. Jego majestat zachwyca najbardziej opornych podróżników. To największa twierdza w Europie, która ma swoje prawowite miejsce na liście UNESCO.

Zamek w Mosznej – urzeka mnie swoim pięknem. Wybudowany w XVII wieku, ma 99 wieżyczek, które nadają rezydencji unikatowy wygląd. Do tego wszystkiego zamek jest bardzo duży, znajduje się w nim niemalże 400 pomieszczeń. Swym wyglądem przypomina chyba najsłynniejszy – przynajmniej wśród dzieci – zamek Walta Disneya

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.