Okoliczne atrakcje Szklarskiej Poręby

szklarska

Szklarska Poręba to moje ulubione miejsce w Sudetach. Góry Izerskie kryją w sobie wiele cudownych miejsc.

Niektóre z tych miejsc wprawiają w osłupienie, inne z kolei budzą respekt i grozę, niemniej wszystkie są warte zobaczenia. W tym artykule nie zdołam opisać wszystkiego. Zanim udaliśmy się do miejsca docelowego odwiedziliśmy parę punktów po drodze. Zaczęliśmy od Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach. Świetne miejsce odnośnie skupienia wszystkich okolicznych zabytków. To genialne miejsce dla osób, którym wystarczy rzut oka na wygląd jakiegoś zamku i spacer dalej. Nie jest to jednak wystarczające dla osób, które chcą poczuć klimat tych miejsc. Z pewnością atutem tego miejsca jest poczucie przez zwiedzjącego, że jest niczym Guliwer w krainie Liliputów 😉 .

Zaraz po tym udaliśmy się do Zamku Chojnik. Ta przewrotna nazwa wzięła się od usytuowania tegoż oto zamczyska. Otóż znajduje się na wzgórzu, które obficie porośnięte jest choinkami. Nie będę zdradzać Wam historii tego miejsca – powiem jedynie, że jest ona związana z niezwykle ciekawą legendą o księżniczce Kunegundzie. Wysoce niezwykłe miejsce ze względu na walory estetyczne i krajobrazowe. Z pewnością, spokojnie można powiedzieć, że nie jest to tylko pozostałość jakiegoś starego muru. Całość naprawdę robi wrażenie. Dodatkowo widzimy horyzont z wysokości 627 m n. p. m..

Po drodze do Szklarskiej warto też skręcić do Karpacza, do Świątyni Wang. To miejsce, bo po prostu chciałam zobaczyć coś co w 1842 roku, zostało stworzone w Norwegii i później przeniesione na nasze ziemie. Styl nordycki absolutnie wpisuje się w klimat miejsca, dodatkowo wrażenie robi sosnowe wykonanie, bez użycia ani jednego gwoździa. Kto teraz by to potrafił ?

Często nawet nie wiemy o takich wyjątkowych miejscach, które warto zwiedzić będąc w okolicy. Sama Szklarska Poręba jest niezwykle urokliwym miejscem, ale o tym kiedy indziej 😉

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.